Offering you a complete choice of products which include rexroth hydraulic directional valve, yuken hydraulic direction dual valve, yuken hydraulic parpostionl valve, directional control valve, hand lever valve and polyhydron directional control valve.
₹ 3000 / Piece Get Latest Price
| Material | SS |
| Valve Size | 1/4 inch |
| Size | 3'' |
| Usage/Application | Industrial |
| Power | 2 kW |
| Voltage | 220V |
₹ 1950 / Piece Get Latest Price
| Operating Pressure | 10 bar |
| Material | Mild Steel |
| Media | Water |
| Automation Grade | Automatic |
| Color | Black |
| Surface Treatment | Matt |
₹ 19500 / Piece Get Latest Price
| Valve Size | 2.0 inch |
| Material | Aluminium |
| Usage/Application | Industrial |
| Pressure | High Pressure |
| Structure | Butterfly |
₹ 1250 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel |
| Brand | Tokyo Keiki |
| Usage/Application | Industrial |
| Pressure | Low Pressure |
| Model Name/Number | DG4V-3-6C-M-P2-T-7-56 |
| Voltage | 210 V |
| Warranty | 6-12 Months |
| Packaging Type | Box |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Single Phase |
₹ 1495 / Piece Get Latest Price
| Valve Size | 3/8 inch |
| Material | SS |
| Size | 4'' |
| Color | White |
| Application | Hand Lever Valve |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 2000 / Piece Get Latest Price
| Valve Size | 1/8 inch |
| Size | 1/2 '' |
| Type | Pilot Operated |
| Media | Water |
| Port Thread Size | 2mm |
| Material | Stainless Steel |
₹ 1850 / Piece Get Latest Price
| Material | Steel |
| Power | Hydraulic |
Rajesh Kumar (Owner)
Hydropower Hydraulic System
Basai Village Basai Village Basai Flyover
Gurugram - 122003, Haryana, India